tsakiridis

DION MOTORS

Παντελής Μαϊόβης, Νευρολόγος, MSc, PhD

Barber Shop

proteas

Αποτελέσματα 18ου Ατομικού Σκακιστικού Τουρνουά "Κύπελλο Φωτιάς" (Online)

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2020 το 18ο Τουρνουά "Κύπελλο Φωτιάς" 2020 που διοργάνωσε η Λέσχη Πολιτισμού Φλώρινας μέσω της πλατφόρμας lichess.org. Οι αγωνιζόμενοι χωρίστηκαν σε δύο ηλικιακές κατηγορίες: Α' όμιλος για σκακιστές άνω των 13 ετών και Β' όμιλος για σκακιστές κάτω των 12 ετών. Συμμετείχαν 126 αθλητές και αθλήτριες από όλη την περιοχή της Κ.Δ. Μακεδονίας.

Στην τελική βαθμολογία του Α' Ομίλου (ηλικίας από δεκατρία ετών και άνω) την 1η θέση κατέλαβε ο σκακιστής Μηνάς Ιωάννης (Σ.Ο. Κιλκίς), τη 2η ο Παπαδόπουλος Ζήσης (Λ.Π. Φλώρινας) και την 3η θέση ο Καραγιάννης Θωμάς - Αριστοτέλης (Σ.Ο. Βέροιας). Στο Β' Όμιλο (ηλικίας από δώδεκα ετών και κάτω) νικητής του τουρνουά αναδείχθηκε ο σκακιστής Νακίτσας Στέργιος από τον Σ.Ο. Βέροιας, δεύτερος ο σκακιστής του Σ.Ο. Πτολεμαΐδας "Ο Πτολεμαίος" Τζανής Αλέξανδρος και στην τρίτη θέση η σκακίστρια Κοντέου Μαρία - Νεφέλη της Σ.Α. Πτολεμαΐδας "Ο Σκακιστάκος".

Την Τετάρτη 23/12/2020 στις 18.00 θα διεξαχθεί η τελική φάση της διοργάνωσης στην οποία θα αγωνιστούν οι 8 πρώτοι της τελικής κατάταξης του Α Ομίλου.

Ακολουθεί η κατάταξη των επιμέρους κατηγοριών:

ΕΩΣ 6 ΕΤΩΝ

 Πολυχρονίδης Γεώργιος  Πτολεμαϊδα  1ος
 Θωμαΐδης Δανιήλ  Πτολεμαϊδα  2ος
 Ηλιάδης Ιάσονας  Φλώρινα  3ος

ΕΩΣ 8 ΕΤΩΝ

 Γιαμούζη Αλεξάνδρα  Κοζάνη  1η
 Γκλαβάκης Ιωάννης  Γιαννιτσά  2ος
 Τσαφάς Νικόλαος  Φλώρινα  3ος

ΕΩΣ 10 ΕΤΩΝ

 Κοντέου Μαρία-Νεφέλη  Πτολεμαΐδα  1η
 Κόλτσης Κωνσταντίνος  Φλώρινα  2ος
 Παρδάλης Κωνσταντίνος  Κοζάνη  3ος

ΕΩΣ 12 ΕΤΩΝ

 Νακίτσας Στέργιος  Βέροια  1ος
 Τζανής Αλέξανδρος  Πτολεμαϊδα  2ος
 Σιδέρης Μιχαήλ  Κοζάνη  3ος

ΕΩΣ 14 ΕΤΩΝ

 Χασάπης Δημήτριος  Πτολεμαϊδα   1ος
 Στανημερόπουλος Αριστογενης  Κιλκίς  2ος
 Πετρίδης Δημήτριος  Γιαννιτσά  3ος

ΕΩΣ 16 ΕΤΩΝ

 Βουτσκίδης Ιωάννης  Πτολεμαϊδα  1ος
 Αποστολίδης Αναστάσιος  Φλώρινα  2ος
 Σιώκης Λουκάς  Φλώρινα  3ος
   Μηνάς Ιωάννης  Κιλκίς  1ος

ΑΝΔΡΩΝ

 Παπαδόπουλος Ζήσης  Φλώρινα  2ος
   Καραγιάννης Αριστοτέλης  Βέροια  3ος

Για να δείτε τα αναλυτικά αποτελέσματα μπορείτε να επισκεφτείτε τη σελίδα των τουρνουά στο lichess.org:

Α' Όμιλος: https://lichess.org/swiss/dDWDB3yN
Β' Όμιλος: https://lichess.org/swiss/o4R16dpE

ADAMELON Εργαστήριο Γεύσεων

Ασφάλειες και Κτηματομεσιτικά  ΠΟΛΥΜΕΡΗΣ Real Estate - Πάνω από 40 χρόνια εμπειρίας

kyriazis

sidiropoulos

studio 69