novart

tsakiridis

meimaridis

brouvali

proteas

Πολλά ατομικά ρεκόρ της Κολυμβητικής Ακαδημίας Νάουσας στους χειμερινούς αγώνες

Έπεσε η αυλαία των Χειμερινών Αγώνων Κατηγοριών Β. Ελλάδας με εντυπωσιακά αποτελέσματα για τους αθλητές της Κολυμβητικής Ακαδημίας «ΝΑΟΥΣΑ». Η διοργάνωση αυτή, στην οποία συμμετείχαν 55 ομάδες και περίπου 700 αθλητές, αποτελεί τη σημαντικότερη διοργάνωση, μαζί με τους Αγώνες Ανδρών-Γυναικών, για τη Χειμερινή σεζόν.

Η Κ.Α.Ν. λόγω των πολλών ιώσεων συμμετείχε με 13 αθλητές-τριες, οι οποίοι πέτυχαν πολλά νέα ατομικά ρεκόρ, πολλά νέα ρεκόρ ομάδας και κατέκτησαν 5 χρυσά, 10 ασημένια και 4 χάλκινα μετάλλια φέρνοντας το σύλλογο στην 9η θέση στις 55 ομάδες και στη 1η θέση στο νομό Ημαθίας.

Αναλυτικά τα μετάλλια: Εξηντάρας 1ος 400μ Μ.Α., 2ος 200μ πετ, 3ος 200μ Μικτή εφήβων, Ρώσιος 1ος 50μ πετ, 2ος 100μ& 200μ πετ Παμπ Α, Σαμαράς 1ος 400μ ελεύθερο, 2ος 800μ& 1500μ ελεύθερο παμπ Β, Σιπητάνου 1η 50μ πετ, 2η 200μ μικτή και 50μ ελεύθερο Κορασίδων, Σταμπουλούς 1ος 100μ πρόσθιο Εφήβων, Μητσιάνης 2ος 50μ ύπτιο και 3ος 100μ & 200μ ύπτιο Παίδων, Γκίτκου 2η 50μ πρόσθιο, 3η 400μ μικτή Κορασίδων, Καραμπινέση 2η 400μ ελεύθερο παγκ Α.

Πολύ καλή εμφάνιση και από τους Ιωαννίδη, Μητσιάνη Χ., Γαλίτη, Αντωνίου και Μλιάτσιου που σημείωσαν καλές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ.

Δυναμική αρχή για το 2020 όμως έκανε και το προαγωνιστικό τμήμα της Κ.Α.«ΝΑΟΥΣΑ». Οι μικροί αθλητές της ομάδας συμμετείχαν στα «ΑΡΗΣΤΕΙΑ», που διοργάνωσε η ομάδα του Άρη, στην Θεσσαλονίκη, το πρώτο Σαββατοκύριακο του Φεβρουαρίου.

Η αποστολή της ομάδας αποτελούνταν από 27 κολυμβητές, οι οποίοι ανέδειξαν το κολυμβητικό τους ταλέντο και την εξαιρετική δουλειά που γίνεται από τους προπονητές της Κ.Α.Ν. σε όλα τα ηλικιακά επίπεδα.

Όσο για τις επιτυχίες στους αγώνες η Κ.Α.Ν. βρέθηκε στην 6η θέση στο πίνακα μεταλλίων ανάμεσα στις 20 ομάδες που συμμετείχαν. Αναλυτικότερα ο απολογισμός σε μετάλλια ήταν 6 χρυσά, 3 ασημένια, 6 χάλκινα και πάρα πολλά ατομικά ρεκόρ.

Τα αποτελέσματα 

1 ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 50 ΕΛ. ΑΓΟΡ. 9 ΕΤ

1 ΤΟΥΜΠΑ ΑΘΗΝΑ 200 Μ.Α. ΚΟΡ.11 ΕΤ
1 ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 50 ΠΕΤ. ΚΟΡ. 12 ΕΤ
1 ΤΟΥΜΠΑ ΑΘΗΝΑ 100 ΕΛ. ΚΟΡ. 11 ΕΤ
1 ΤΟΥΜΠΑ ΑΘΗΝΑ 100 ΥΠΤ. ΚΟΡ. 11 ΕΤ
1 ΦΡΑΓΓΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΚΡΑΤΗΣ 100 ΥΠΤ. ΑΓ. 10 ΕΤ
2 ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 400 ΕΛ. ΚΟΡ. 11 ΕΤ
2 ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 100 ΕΛ. ΑΓ. 9 ΕΤ
2 ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 400 Μ.Α. ΚΟΡ. 12 ΕΤ
3 ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ 50 ΥΠΤ. ΑΓ. 12 ΕΤ
3 ΓΑΛΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 50 ΠΕΤ.ΑΓ. 12 ΕΤ
3 ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 200 ΠΡΟΣΘ. ΚΟΡ. 12 ΕΤ
3 ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 100 ΠΡΟΣΘ. ΚΟΡ. 12 ΕΤ
3 ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 100 ΥΠΤ. ΚΟΡ. 11 ΕΤ
3 ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ 400 Μ.Α. ΑΓ. 12 ΕΤ
4 ΓΑΛΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 200 ΥΠΤ.ΑΓ.12 ΕΤ
4 ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ 400 ΕΛ.ΑΓ. 12ΕΤ
4 ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 50 ΠΕΤ. ΚΟΡ. 11 ΕΤ
5 ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 50 ΕΛ. ΚΟΡ. 12 ΕΤ
5 ΤΖΙΩΝΑ ΘΩΜΑΗ 200 ΕΛ. ΚΟΡ. 10 ΕΤ
6 ΚΑΨΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 50 ΕΛ. ΚΟΡ. 10 ΕΤ
6 ΤΖΙΩΝΑ ΘΩΜΑΗ 200 Μ.Α. ΚΟΡ. 10 ΕΤ
6 ΓΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 50 ΠΕΤ.ΚΟΡ. 10 ΕΤ
7 ΣΙΠΗΤΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 200 Μ.Α. ΑΓ. 12 ΕΤ
7 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΑΛΚΗΣ 50 ΥΠΤ. ΑΓ. 11 ΕΤ
7 ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΡΟΖΑ 100 ΕΛ ΚΟΡ. 9 ΕΤ
8 ΓΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 50 ΕΛ. ΚΟΡ. 10 ΕΤ
9 ΑΠΛΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 50 ΠΡΟΣΘ.ΑΓ. 12 ΕΤ
9 ΑΠΛΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 200 ΠΡΟΣΘ. ΑΓ. 12ΕΤ
9 ΜΕΛΙΔΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 100 ΠΡΟΣΘ. ΑΓ. 11 ΕΤ.
10 ΤΥΜΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 50 ΥΠΤ. ΚΟΡ. 9 ΕΤ
11 ΜΟΣΧΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 50 ΠΡΟΣΘ.ΑΓ. 10 ΕΤ
11 ΜΕΛΙΔΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 50 ΥΠΤ. ΑΓ. 11 ΕΤ
11 ΓΑΛΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 100 ΕΛ. ΑΓ 12 ΕΤ
12 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 50 ΕΛ. ΚΟΡ. 12 ΕΤ
12 ΜΟΣΧΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 50 ΥΠΤ.ΑΓ 10ΕΤ
13 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΑΛΚΗΣ 50 ΕΛ. ΑΓΟΡ.11 ΕΤ
15 ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 50 ΥΠΤ.ΑΓ 10ΕΤ
16 ΠΡΑΠΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 50 ΥΠΤ. ΑΓ. 11 ΕΤ
17 ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΡΟΖΑ 50 ΕΛ. ΚΟΡ. 9 ΕΤ
17 ΠΡΑΠΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 50 ΕΛ. ΑΓΟΡ.11 ΕΤ
17 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΑΛΚΗΣ 100 ΕΛ. ΑΓ. 11 ΕΤ
19 ΠΡΑΠΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 100 ΕΛ. ΑΓ. 11 ΕΤ
20 ΤΥΜΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 50 ΕΛ. ΚΟΡ. 9 ΕΤ
21 ΜΕΛΙΔΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 50 ΕΛ. ΑΓΟΡ.11 ΕΤ
23 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 100 ΕΛ. ΚΟΡ. 12 ΕΤ
34 ΑΠΛΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 100 ΕΛ. ΑΓ 12 ΕΤ

dyslexia centers

kyriazis

sidiropoulos

maiovis

studio 69